avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

faliment

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti cum pot declara o firma falimentara?
Mentionez ca nu am nici un bun pe numele meu.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Marius Bote , Practician in insolventa 08:32, 23 Iunie 2010
Buna dimineata .
Daca vreti sa o radiati,si nu aveti nici o obligatie restanta catre creditori si nici un bun in patrimoniu,puteti cere dizolvarea voluntara cu radiere a firmei la ORC ,fara lichidator.
Marius Bote .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl dizolvat la cererea orc imobile pe srl Fekete Balazs Fekete Balazs Am si eu o speta interesanta. Societatea comerciala a fost radiata la cererea ORC iar societatea respectiva are in proprietate un imobil, o cladire. Acuma ... (vezi toată discuția)
Bilant nedepus la registrul comertului drov drov Buna seara, Intrebarea mea este urmatoarea:Daca nu am depus bilantul pentru anul 2008 la Registrul Comertului si acum am primit o citatie sa ma prezint in ... (vezi toată discuția)
dizolvare - lichidare asociatie umanitara monb monb Am nevoie de un model de hotarare AGA pentru dizolvarea asociatiei. Daca puteti sa-mi spuneti si ca cat costa toate formalitatile legale de lichidare a ... (vezi toată discuția)