Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mandat de aducere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mandat de aducere

impotriva mea s-a emis un mandat de aducere la judecatorie. poate politia sa intre peste mine in casa sa vina ma ia pentru a ma duce la judecatorie? In ce conditii pot intra politistii la mine in casa?
nu cred ca poate intra in casa fara voia dvs.
Nu pot intra in casa dar pot suna la usa pana sa deschideti.
Sau sa va astepte in fata blocului...
Bine ar fi sa va duceti.
Nu e bine sa va baricadati in casa cand un politist
va cauta pentru un mandat de aducere.
Veti fi amendat.
Daca martorul primeste o amenda, dar a primit bani de la cineva care are interes sa nu se prezinte nu ar fi ceva grav pentru patrimoniul martorului...

Insa, tot veti fi audiat...daca instanta vrea...B-)

avocat Claudiu Lascoschi
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Nu pot intra peste dumneavoastra dar instanta poate sa va dea o amenda usturatoare
Deci nu stiu daca merita
:)