Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Locuinta sociala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Locuinta sociala

Buna ziua,
As dori sa va intreb de conditiile care trebuiesc indeplinite pentru a obtine o locuinta sociala.
Daca locuiesc cu soacra, sotul si cei doi copii intr-un apartament cu trei camere (proprietari sotul si soacra )de 48 de m2 si detin un teren de 500 m2, ce sanse am sa obtin o locuinta sociala daca urmeaza un divort?
Terenul l-am obtinut dupa vanzarea casei de la tara.
va multumesc

Adresati-va primariei pe raza careia domiciliati
Va vor spune ei
Bafta