avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Locuinta sociala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Locuinta sociala

Buna ziua,
As dori sa va intreb de conditiile care trebuiesc indeplinite pentru a obtine o locuinta sociala.
Daca locuiesc cu soacra, sotul si cei doi copii intr-un apartament cu trei camere (proprietari sotul si soacra )de 48 de m2 si detin un teren de 500 m2, ce sanse am sa obtin o locuinta sociala daca urmeaza un divort?
Terenul l-am obtinut dupa vanzarea casei de la tara.
va multumesc

Cel mai recent răspuns: cipri_h , utilizator 21:59, 25 Iunie 2010
Adresati-va primariei pe raza careia domiciliati
Va vor spune ei
Bafta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren pentru tinerii casatoriti adinamiia adinamiia buna ziua am si eu o inrebare..... eu si sotul meu suntem casatoriti de 7 luni de zile. ne intereseaza daca avem dreptul la un teren gratis din partea ... (vezi toată discuția)
Teren pentru tineri gabriel ciprian tanase gabriel ciprian tanase Ma numesc GabrielDoresc sa stiu cui trebuie sa ma adresez pt.cererea obtinerii unui teren pt.construit casa,am domiciliul in Campina,si nu am proprietati.Nu ... (vezi toată discuția)
Am sanse sa deschid actiune de partaj? ionutzungureanu78 ionutzungureanu78 Buna ziua Din 2001 pana in 2009 am trait in concubinaj cu fosta sotie in casa mamei ei. in aceasta perioada am ajutat la renovarea casei mamei concubinei ... (vezi toată discuția)