Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia militara

tatal meu este fost subofiter trecut in rezerva are 18ani lucrati in armata este in pensie fara revizuire si are 58 ani pana acum 3 ani a fost in pensie de boala cu revizuire .de cand a intrat in pensie fara revizuire nu i s-a marit pensia are aproximativ 450ron. am facut doua cereri la bucuresti dar nu am primit raspuns.va rog sa ma ajutati si sa-mi spunet-ti de ce nu i s-a calculat pensia ?este normal ca dupa atatia ani de armata sa nu primeasca nici un raspuns si sa aiba pensie asa mica ?
Buna ziua !
Consider ca nu este normal, iar dumneavoastra trebuie sa sesizati Ministerul Apararii in acest sens, printr- o scrisoare recomandata cu confirmare de primire. In urma raspunsului primit, daca acesta este defavorabil sau nu primiti un raspuns in termenul legal de 30 de zile ,tatal dumneavoastra poate actiona in instanta Statul roman, prin M.Ap.N.
Cu stima !
ce acte trebuie sa trimit si unde?Va rog sa ne ajutati.cum sa facem actele ca sa si primim un raspuns
~ Conținut șters la cerere ~