Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general discutii contabile si fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

discutii contabile si fiscale

#-o am luat marfa de 25000 lei pe care nu mai am posibilitatea sa ii platesc. furnizorul este de acord sa ii dau o masina la schimb. cum schimb datoria in contabilitate. nu pot face fc de vinzare a masinii si sa fac pe urma compensarea, pt ca ma incarc cu tva pe care nu il voi putea plati. aveti idee cum pot inregistra aceasta compensare altfel decit asa.

multumesc
Aveti obligatia sa facturari masina...Nu aveti alta solutie egala.Ulterior puteti face si compensarea...
Alta varianta nu aveti.Doar sa va creditati firma cu suma in cauza sau sa apelati la o linie de credit.