avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa de prima inmatriculare auto, in ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa de prima inmatriculare auto, in bucuresti

Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti ce sanse am sa-mi recuperez taxa de prima inmatriculare platita in septembrie 2007, pentru autoturism euro 4 nou achizitionat in Romania.

Cu stima,

Lucian Balmez
Depuneti o cerere impreuna cu copie de pe chitanta la Adm. Financiara de care apartineti, in vederea recalcularii si restituirii diferentei.
depinde de zona tarii, completul de judecata.... etc. in general taxa de prima inmatriculare se recupereaza
Aveti sanse maxime oriunde v-ati afla!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare SC Global Expert Consulting SRL SC Global Expert Consulting SRL Buna ziua, in luna martie 2008, am achizitionat un autoturism in leasing financiar pentru care am platit la vremea aceea o taxa de prima inmatriculare (TPI) ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare auto zaris zaris Am achiziţionat în luna septembrie 2009 un autoturism nou (1461 cmc, euro 4). Am plătit 1100 lei taxa de poluare. Se poate recupera aceasta taxă. (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto chrys28tm chrys28tm buna seara, am inmatriculat o masina in 2008 pe firma, mai pot recupera taxa auto sau este prea tarziu? va multumesc (vezi toată discuția)