avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 968 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... necorespundere profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

necorespundere profesionala

Buna!
Am o cercetare pentru necorespundere profesionala; la cercetarea disciplinara pentru abateri stiu ca se mentioneaza in convocator suspendarea contractului de munca cf. art. 52, alin. 1, lit. a. Se precizeaza acelasi lucru si in cazul necorespunderii profesionale ?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Incetare contract danyyyyy danyyyyy buna ziua, va rog daca imi puteti spune cu ce articol sa inchid un contract de munca, mentionez salariatul este cercetat penal ptr. furt din gestiune a fost ... (vezi toată discuția)
Absente nemotivate RuxandraLarisa RuxandraLarisa Va rog sa ma lamuriti in ceea ce priveste absentele nemotivate. Este obligatorie suspendarea contractului de munca in revisal?am intalnit diverse pareri si nu ... (vezi toată discuția)
Cercetare disciplinara - absente nemotivate centru_cta centru_cta buna ziua! intrucat art. 52, alin. 1 lit a) din codul muncii s-a abrogat ce fac in cazul salariatului caruia i s-a intocmit un referat ptr absente nemotivate? ... (vezi toată discuția)