Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... va rog.....
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

va rog.....

buna seara...
va rog sa-mi spune-ti si mie ce inseamna cind se decide ca un dosar ramine in pronuntare.
va multumesc si astept raspunsurile voastre
ca instanta a inchis dezbaterile si va pronunta hotararea.
Se va pronunta instanta printr-o hotarare.
Va veti duce la dosar, la arhiva, sa aflati minuta instantei.
multumesc din suflet pt linistea adusa , insa va mai rog sa-mi spune-ti daca astazi am avut termen cind voi puta stii cele hotarite de instanta mai ales ca incepe vacanta
minuta instantei............??
i-mi cer scz termenul ma depaseste.
Daca astazi instanta a ramas in pronuntare puteti afla solutia din condica de sedinte maine, mai exact de la arhiva instantei.
Minuta instantei reprezinta ceea ce instanta a hotarat.
La dosar nu veti avea acces decat dupa ce hotararea va fi redactata si comunicata partilor, pentru ca abia atunci dosarul se intoarce in arhiva.