avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... va rog.....
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

va rog.....

buna seara...
va rog sa-mi spune-ti si mie ce inseamna cind se decide ca un dosar ramine in pronuntare.
va multumesc si astept raspunsurile voastre
Cel mai recent răspuns: ivanflorentina50 , utilizator 21:33, 1 Iulie 2010
ca instanta a inchis dezbaterile si va pronunta hotararea.
Se va pronunta instanta printr-o hotarare.
Va veti duce la dosar, la arhiva, sa aflati minuta instantei.
multumesc din suflet pt linistea adusa , insa va mai rog sa-mi spune-ti daca astazi am avut termen cind voi puta stii cele hotarite de instanta mai ales ca incepe vacanta
minuta instantei............??
i-mi cer scz termenul ma depaseste.
Daca astazi instanta a ramas in pronuntare puteti afla solutia din condica de sedinte maine, mai exact de la arhiva instantei.
Minuta instantei reprezinta ceea ce instanta a hotarat.
La dosar nu veti avea acces decat dupa ce hotararea va fi redactata si comunicata partilor, pentru ca abia atunci dosarul se intoarce in arhiva.

Alte discuții în legătură

Unde pot consulta hot judec ramasa in pronuntare? boldea_d boldea_d va rog daca imi puteti spune unde as putea sa consult decizia judecatorului ramas in pronuntare? judecatorul a spus ca ramane in pronuntare (judecatorie) si ma ... (vezi toată discuția)
Despre concluzii scrise mihai69 mihai69 Buan ziua, in sfarsit am scapat de un proces cu angajatorul,sentinta se va pronunta luni.Presedintele instantei mi-a cerut sa depun luni dimineata scurte ... (vezi toată discuția)
Pronuntare elabina elabina Pe data de 3 iunie am avut ultimul proces pentru divort cu minori si a ramas in pronuntare.Sotul nu s-a prezentat la nici un termen si fetita locuieste cu ... (vezi toată discuția)