Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasaport pentru minori
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasaport pentru minori

sunt divortata de sotul meu din anul 2008.fetita rezultata in urma casatoriei mi-a fost incredintata spre crestere mie cu drept de vizitare din partea tatalui de 2 ori pe luna la sf de saptamana.In prezent el nu se afla in tara iar eu doresc sa ii fac fetitei pasaport pentru a putea pleca in strainatate la prietena mea.Pentru pasaport am nevoie de acorul scris la notariat al tatalui?
Nu.
Puteti sa ii faceti pasaport si chiar sa iesiti cu minorul din tara doar cu hotararea jud. def. si irevoc. de incredintare.