Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... datornici in bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

datornici in bloc

stau intr-un bl in care avem 3 restantieri,cel mai mare are o suta si de mil,l-a dat in judecata dar nu se poate face nk pt ca CICA daca nu avem presedinte de bl(avem doar admin)nu se poate inainta procedurile........
este vreo cale sa ii dam afara ?!sa ne recuperam banii(mai avem putin si ramanem si fara apa ,caldura nu am avut)
nu vrea nimeni sa se implice ,sa fie presedinte..........#-o
Asociatia de locatari trebuie sa-i dea in judecata.Convocati o adunare generala a locatarilor si luati hotararea numirii unui presedinte de asociatie si angajarea unui avocat.Dupa ce veti obtine o hotarare definitiva si irevocabila, veti putea executa silit apartamentul.Sfatul meu este sa-i dat in judecata pe ambii proprietari(sotii), deoarece apartamentul este bun comun si nu il veti putea executa silit si veti fi nevoiti sacereti partajul sau un nou proces.
~ Conținut șters la cerere ~
aveti com. executiv? acesta se ..'ocupa ' cu actionarea in judecata.
nu e ap lor,este in chirie la stat
Solicitati primaria sa se implice.