Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... procura minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

procura minor

Am 16 ani si vara aceasta vreau sa plec in Italia.Doar tatal este aici,intentionez sa merg la mama.Stiu ca este nevoie de o procura si de semnatura mamei dar nu stiu cum sa procedam pentru a face rost de semnatura ei.Ce este de facut??multumesc
Mama poate sa faca procura la consulat in Italia si vi-o trimite prin posta in original.
poate face si mama acolo in iatlia procura la notariat si sa o trimita,doar treb tradusa si legalizata si in tara,,,,,,dar,,,,,daca ai CI,oare te mai intreaba cineva la vama cati ani ai?:D
@hunul
Nu puneti la indoiala abilitatile profesionale ale politiei de frontiera.
Bineinteles ca vor vedea ca este minor, pt ca il vor legitima.