Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plecare minor din tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plecare minor din tara

ce acte imi trebuie sa pot trimite baiatul in vizita la tatal sau in italia cu o terta persoana? Baiatul are pasaport pt ca a fost si vara trecuta acolo dar insotit de tatal sau care a venit si la luat.
cazierul persoanei respective si procura de la dvs, daca va este incredintat sau procura de la dvs si de la tata daca nu sunteti divortati
baiatul este din relatie de concubinaj si nu am custodia lui,doar hotarare definitiva pt plata pensiei
deci insotitorului ii trebuie procura de la amandoi parintii si cazier judiciar
tatal poate face procura in italia ?
Bineinteles....dar trebuie sa stie datele de identificare ale persoanei care il va insoti pe minor.