Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sentinta definitiva
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sentinta definitiva

buna intrebarea mea este urmatoarea : daca in data de 3/6/1010 am primit o sentinta definitiva la curtea de apel timis in cat timp imi ajunge sentinta sau cate zile dureaza pana se trimite
Hotararile penale nu se comunica.Se comunica doar dispozitivul si aceasta doar in situatia in care partea a lipsit de la judecata si pronuntare.;)
adica nu o sa mi se trimita sentinta acasa? in care sa fie comasate toate 3 sentintele ?
Bineinteles ca nu.In primul rand comasare de trei sentinte in una nu exista , apoi in al doilea rand daca aveti nevoie de toate hotararile asteptati sa se redacteze ultima hotarare ( 20 de zile termen de redactare) si apoi mergeti la arhiva instantei de fond ( pentru ca acolo se va intoarce dosarul) si solicitati eliberarea de copii xerox de pe toate hotararile.:sorry: