Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... care e solutia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

care e solutia

mama a pierdut la o camatareasa casa , a executat-o silit.la randul ei camatareasa a vandut-o (cred ca tot prin sistem camataresc).noul proprietar a introdus-o in rol,si plateste impozit la primarie.El nu are acte cadastrale decat pe numele lui tata.A modificat casa fara nici o aprobare,daca il dau in judecata ,pot sa-i dau banii care ia platit el camataresei si sa castig casa? actul casei care il are e exact cum a cumparat . Are act de vanzare cumparare in notariat precum i-a dat camataresei o suma iar celelalte acte cu cadastru si planul casei sunt pa numele lui tata.Ma obliga legea sa-i dau ce a investit daca nu are nici o aprobare? Mai pot intra in posesia ei.
trebuie vazute actele de un avocat.. apelati cu incredere la unul chir si de pe avocatnet.to.. verificati-va si mesaregeria privata