Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Intrebari PFA - web design
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Intrebari PFA - web design

Buna seara! Doresc sa ma inregistrez ca PFA cu norma de venit. Domeniul meu de activitate este vanzarea de produse gata facute web design si servicii web design care le completeaza.

Lucrez exclusiv cu persoane din strainatate iar plata este facuta exclusiv online.
Exista vre-un lucru special/mentiune pe care trebuie sa o am in vedere cand veniturile sunt realizate pe internet/strainatate?

As dori sa stiu urmatoarele:

1. Ce cod/coduri CAEN sa aleg?
2. Pentru Stabilire sediu profesional, lucrand de acasa ce fel de act trebuie sa aduc (fiind fiul proprietarului)
3. Ca PFA pot acumula vechime, pensie? Cum?

Multumesc.
mastermindsro, utilizator
1. Coduri CAEN: 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe; 6312 Activităţi ale portalurilor web; 7410 Activităţi de design specializat;
2. Puteti incheia un contract de comodat;
3.Se depune o declaratie de asigurare cu venitul pentru care doriti sa va asigurati la Casa de pensii.