Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificãri în apartament-Prescriere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificãri în apartament-Prescriere

După câţi ani nu mai pot fi amendat ptr. modificările făcute în apartament?
Există o perioadă de ”prescriere” a măsurilor luate împotriva proprietarului ce a făcut modificări fără aprobare?

Dacă DA, cum pot demonstra data efectuării acestor modificări de vreme ce ele au fost făcute în regie proprie, fără facturi sau alte acte sau înscrisuri...Este suficientă proba cu martori?
Mihai17, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Vă mulţumesc mult ptr. sfaturi!
As dori sa stiu si eu daca pot fi amendat sau se prescrie urmatoarea fapta. In urma cu 17 ani, deci in vara lui 1990, am adus o modificare balconului. Initial pe linia noastra balconul era in forma de "L" acum are o forma de dreptunghi. In urma cu cateva zile am intrat in conflict cu niste vecini care au spus ca or sa ma reclame la Primarie. Adaug faptul ca nu exista nici un act care sa dovedeasca, cele spuse de mine, numai niste martori, care imi sunt si vecini , impreuna cu administratorul blocului
Ce se poate face in aceasta situatie??