avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1845 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general obligatiile financiare catre stat la incheierea unei ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

obligatiile financiare catre stat la incheierea unei conventii civile d eprestari servicii

Va rog sa-mi precizati ce obligatii finaciare legale sunt in acest moment la incheierea a 4 conventii civile de prestari servicii (impozit, CAS, somaj, altele asemenea ).
Ce inseamna procentual ? Si la ce se raporteaza fiecare ?
Cand se achita acestea ?
Cui se platesc ?
Ultima modificare: Miercuri, 7 Iulie 2010
vica mircea, utilizator

Alte discuții în legătură

Ce contributii plateste un jurist? urzika urzika Buna ziua, Sunt proaspata licentiata a Facultatii de drept si am incheiat un contract de preastari servicii pe perioada determinata (pana voi intra in ... (vezi toată discuția)
Coventie civila Nicu I. Nicu I. Conventiile civile se mai pot incheia, in cadrul unei asociatii de propietari, in conditiile in care prin Legea 577/2003 (privind aprobarea Ordonantei de ... (vezi toată discuția)
Conventie civila pentru lucrari florina.ciochina florina.ciochina Sunt administratora unui bloc din sectorul 6 bucuresti si doresc sa stiu daca se mai fac conventii civile... Un pensionar din bloc ne-a rezolvat niste ... (vezi toată discuția)