Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... intrebare inm
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

intrebare inm

Am vazut ca bibliografia pentru examenul inm se refera la "modificarile legislative intervenite pana la data publicarii anuntului privind organizarea concursului".
Ce inseamna asta? codurile vechi sau codurile noi? dupa care se invata? care sunt in vigoare in momentul actual?
Precizez ca am terminat cam de multisor facultatea de drept si nu lucrez chiar in domeniu.
Orice raspuns e binevenit.
Multumesc anticipat.
Atat timp ce codurile noi nu au intrat in vigoare , este clar ca se invata dupa legislatia in vigoare de la momentul aparitiei anuntului, adica codurile "vechi"....
Codurile noi intra in vigoare in octombrie 2011.
Se invata dupa cele vechi