Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare cim pe durara cm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare cim pe durara cm

care este cadrul legal in baza caruia un contract indiv. de munca nu poate fi mofificat pe durata concediului medical? Articol din lege? am gasit doar ca nu poate fi efectuata concediere cand este suspendat de drept, art.60 codul muncii.
multumesc!
Codul muncii. Se subantelege din art.49, suspendarea contractului suspenda pe o perioada determinata raporturile de munca, drepturile si obligatiile partilor.
Art.41 Contractul individual de muncă poate fi modificat numai prin acordul părţilor.
Ori acest acord nu exista, raporturile de munca fiind suspendate.

Va multumesc!