Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cumparare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cumparare teren

Doresc sa cumpar o parcela de teren . Pe parcela in cauza exista un titlu de propritate eliberat pe tatal decedat al vanzatorului . Exista 7 frati . Care este procedura de intabulare a parcelei pe mine , presupunand ca fratii sunt de acord ca unul dintre ei sa vanda .
Dar se poate face succesiune numai pentru parcela in cauza ? sa renunte la dreptul succesoral pentru parcela ? Problema e ca doi dintre fraţi sun in Italia , Toţi nu pot fi deodata la notar .
buna ziua.
cei care nu vor putea sa fie prezenti sa dea procuri in acest sens.
Ceva mai sus mi se raspunde ca nu se poate da procura la succesiune.
ba da se poate.
intrebati si un notar.
o sa va confirme acest aspect.