Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... UN CONTRACT DE COLABORARE CU PERSOANA FIZICA E ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

UN CONTRACT DE COLABORARE CU PERSOANA FIZICA E GUVERNAT DE CE COD? COMERCIAL? CIVIL?

DACA MA POATE AJUTA CINEVA...MULTUMESC

SUNT IN SITUATIA DE A INCHEIA UN CONTRACT DE COLABORARE IN VEDEREA INTERMEDIERII IMOBILIARE, DAR PARTENERUL DE AFACERI MI-A SOLICITAT EXPRES SA INCHEIE CONTRACTUL CA PERSOANA FIZICA.
STIE CINEVA DACA INTERVIN MODIFICARI IN CEEA CE PRIVESTE RASPUNDEREA CONTRACTUALA? CARE SUNT ACESTEA?
CE LEGI GUVERNEAZA ACEST TIP DE CONTRACT?
CARE ESTE DIFERENTA INTRE UN CONTRACT IN CARE PARTILE SUNT P.J. SI CONTRACTUL IN CARE PARTILE SUNT UNA SOCIETATE, CEALALTA PERSOANA FIZICA.(NU PERSOANA FIZICA AUTORIZATA).

MULTUMESC ANTICIPAT,
ANX
anx, utilizator
Va fi un contract comercial