Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Firma fara domeniu de activitate..
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Firma fara domeniu de activitate..

Bun gasit,De la creere si pana in prezent firma infiintata,nu a desfasurat nici un fel de activitate.Va rog sa ma indrumati si sa imi spuneti care sunt"pasii" pentru suspendarea acesteia.Va multumesc anticipat...
Buna ziua,

Pentru a suspenda activitatea societatii va trebui sa intocmiti o decizie a asociatului unic sau o hotarare a adunarii generale a asociatilor, dupa caz, prin care specificati perioada pentru care doriti suspendarea activitatii societatii (respectiv de la data de .... pana la data de ....). Dupa care impreuna cu certificatul/certificatele constatatoare emise de Registrul Comertului (in care se atesta ca la sediul societatii si/sau la punctele de lucru desfasurati sau nu activitate), mergeti la Registrul comertului unde veti depune actele de mai sus.
Va sugerez sa mergeti inainte la Registrul comertului pentru a solicita formulare precum si ce trebuie sa contina anexa la decizia asociatului unic /hotararii AGA.
Mult succes.
Va multumesc frumos pentru raspunsul neintarziat,si va doresc o zi minunata ,in continuare!