Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe

ce taxe si impozite plateste vanzatorul in cazul unei tranzactii cu teren?
daca terenul il ai achizitionat mai devreme de 5 ani platesti 16% pe diferenta de pret ,daca ai mai vandut terenuri in ultimii 5 ani platesti si tva 24%
terenul este mostenire,alt teren nu am mai vandut,in cazul acesta ce platesc?
taxele notariale se platesc de catre cumparator