Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Obligatiile vanzatorului de terenuri parcelate ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Obligatiile vanzatorului de terenuri parcelate (ptr.constructii case)

Care sunt obligatiile proprietarului -vanzator de parcele de teren intravilan,parcele (ptr. construire de casa )rezultate prin parcelarea unei suprafete mari de teren fata de cumparatorul care urmeaza sa achizitioneze o parcela
Obligatia de garantie contra evictiunii si obligatiile ce rezulta din cuprinsul contractului, nimic mai mult.
La semnarea contractului, Vanzatorul trebuie sa predea Cumparatorului o documentatie cadastrala legal intocmita care sa individualizeze complet si corect obiectul tranzactiei (actul de proprietate asupra intregului teren si documentatia de dezmembrare, prin care s-a format lotul in speta).