Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general societate suspendata cu tva si impozit neplatit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

societate suspendata cu tva si impozit neplatit

In anul 2009 am activat cu o societate.Pe data de 01.03.2010 s-a suspendat pe termen de 3 ani, prin hotarare judecatoreasca la cererea mea.Problema este ca firma datoreaza 425 ron tva si impozit pe anul 2009, bani pe care nu i-am avut.La circa financiara sunt obligat sa depun in continuare la 3 luni acte si la 6 luni bilant.Am depus toate actele, inclusiv bilant pe 2009 si pe ian, feb, martie 2010.Am platit contabila pt.acestea si acum iar trebuie sa depun pe aprilie, mai, iunie si bilant pe 6 luni ianuarie-iunie 2010.Pur si simplu nu mai avem bani sa platim contabila si amenda de nedepunere a bilantului este de 1500 ron.N-am avut activitate cu firma deloc anul asta si dupa cum am mentionat este si suspendata din 01.03.2010.Si nu mai avem bani pt.toate aceste taxe.Ce se poate intampla daca nu platim cei 425 ron datorie?Si daca nu mai depunem bilant si alte acte?Multumesc frumos...
daca platiti datoria ,nu va mai fi nevoie sa faceti bilant si sa il depuneti,in caz contrar asa va trebui sa procedati mereu;
Pt nedepunerea declaratiilor si a situatiilor financiare sunt amenzi foarte mari ,nu va jucati