Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa Radio-TV
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa Radio-TV

In baza cărei legi se retine obligatoriu aceasta taxa,și cm o poți contesta? Am inteles ca i se mai spune si taxa de solidaritate nationala! Multumesc
Popa Teapa, utilizator
In baza HG 977/2003 si 978/2003
Acestea sunt inscrise pe verso facturii, pe linia mai inchisa la culoare.