Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA furnizor servicii internet
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA furnizor servicii internet

Salutare la toata lumea in primul rand.
Sunt de curand PFA pe reparatie calculatoare, activitati de telecomuncatii prin retele cu cablu si pagini web si activitati conexe. As vrea sa va intreb daca pot ca si PFA sa furnizez servicii internet clientilor mei in urmatoreul fel; sa achizitionez de la provider un abonament pe PFA bine-nteles, iar apoi sa le facturez clientilor mei serviciile in fiecare luna la anumite preturi.
Ce spuneti?
Da, cu conditia sa aveti acest obiect de activitate insrcis in domenul de activitate a P.F.A. Referitor la platitor sau neplatitor de TVA - nu ne-ati precizat!
Sunt neplatitor de TVA, insa in codul CAEN am: Activitati de telecomunicatii prin retele cu cablu-6110.