Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale casa de marcat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

casa de marcat

Buna ziua,
Am nevoie de ajutorul d-voastra. Obiectul de activitate al firmei la care lucrez este Comert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei 4642. Achizitionam echipamente sportive si le vindem en-gros , sunt situatii cand cluburile sportive nu cumpara echip.pentru copii si astfel ar trebui sa facturez catre pers.fizice. Singura varianta este aceea de a-mi achizitiona o casa de marcat? Este o problema ca nu am magazin de desfacere a marfurilor cu amanuntul(adica nu am o locatie)? Pot declara casa de marcat la sediu?
Adaugati la actul constitutiv comert cu amanuntul sau daca il aveti adaugat il autorizati. Cumparati casa de marcat si sunteti in legalitate.
In actul constitutiv avem comert cu amanuntul. Care este procedura de autorizare?
Multumesc mult pentru raspuns!