avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... cerinta obligatorie pt inscrierea la examenul de ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

cerinta obligatorie pt inscrierea la examenul de admitere in barou?

Este obligatoriu ca inainte de a da admiterea pt barou sa ti se dea semnatura unui avocat precum ti-ai efectuat stagiatura sub coordonarea sa? cu cat timp inainte de exam din noiembrie apare tematica si bibliografia pt anul in curs?:-/
Cel mai recent răspuns: oana210581 , utilizator 14:32, 20 August 2007
auzisem la un moment dat ca acum se poate si ulterior sa gasesti av.....dar dacva iei ex si nu gasesti av? nu stiu sigur.....:(
poti sa iti gasesti av. si dupa ce sustii examenul de admitere....din cate stiu, exam e valabil doi ani
de unde ati scos termen de valabilitate a promovarii examenului de intrare in profesie de 2 ani
eu am sustinut anul trecut si am fost admisa
conditii:
taxa de sustinere a examenului burata pe carte si multa bafta
daca am promovat examenul dar nu m-am in scris in barou si sunt salariata?cum stau?incopatibilitate?da sau nu?
se anuleaza decizia?
Ultima modificare: Luni, 20 August 2007
oana210581, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere avocatura septembrie 2005 yadhira yadhira Buna ziua dragi colegi. Daca aveti experienta in legatura cu examenul de admitere in barou sau daca abia o sa-l sustineti in toamna asta si aveti idee de cum ... (vezi toată discuția)
Intrarea in profesia de avocat topolicianu topolicianu CARE SUNT PASII CARE TREBUIE URMATI PT. INTRAREA IN PROFESIA DE AVOCAT DUPA TERMINAREA FACULTATII DE DREPT?VA MULTUMESC! (vezi toată discuția)
Incepere stagiatura deya deya in cat timp de la promovarea examenului de admitere in barou trebuie sa incepi stagiatura?? (vezi toată discuția)