Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inscrierea in armata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inscrierea in armata

am 16 ani si vreau la varsta de 18 ani sa ma inrolez in cadrul armatei romane. acum intrebarea mea este: care sunt conditiile??

Sursa cea mai sigura de informatii o poti avea chiar la sursa, adica la armata.

Exista si campanii de recrutare in mass-media, din cand in cand, la care poti participa ca persoana interesata pe viitor.

Una din conditii pe care o stiam eliminatorie, era nota maxima la purtare pe toata durata studiilor. Nu stiu daca mai e valabila conditia.

Altele ar fi baremuri minime ale starii de sanatate biologica si psihica.

E bine ca stii ce vrei inca de la varsta de 16 ani. Foarte multi tineri urmeaza chiar cursuri universitare, le termina si inca sunt lamuriti ce vor.

Succes in indeplinirea visului de astazi (daca nu se schimba intre timp).

sa speram ca au elimat conditia cu nota maxima la purtare pentru ca a mea nu e tocmai maxima. multumesc miati fost de mare ajutor si sper ca o sa cuontinuati sami fiti si la intrebarile la care eu singur nu pot sami raspund.