avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1901 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot sa ma reprezint singur
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot sa ma reprezint singur

pot sa ma reprezint singur intrun proces de divort?daca da ce masuri trebuie sami iau ?




P.S.multumesc celor care mi-au raspuns la celelalte intrebari!!!
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 22:57, 15 Iulie 2010
:D Singur va puteti apara (nu reprezenta ), insa...vine cea de-a doua intrebare...."ce masuri trebuie sa-mi iau?"...=D>si aici va trebuie avocat. Sau cel putin incercati sa va sfatuiti cu unul care sa va spuna cam ce ar trebui sa faceti, asta daca nu va permiteti sa angajati pe cineva sa va asiste.
Cu stima
av.M.Hornea
Aveti dreptul de a va apara singur.Cum?Depinde de speta...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract reprezentare? ramonel78 ramonel78 as dori sa stiu ce obligatii are avocatul cu cu care am incheiat un contract??????? cat timp este valabil acest contract?ce inseamna asistare si ... (vezi toată discuția)
Citatie de divort liacor liacor buna ziua, va rog sa fiti gentili si sa ma lamuriti un pic, mai ales ca nu am mai fost in asa situatii si nu cunosc nimic din ceea ce se intampla....am primit ... (vezi toată discuția)
Divort - renuntare mandat avocat fata de unul dintre clienti capucino capucino buna seara. Fiul meu a vrut sa divorteze de comun acord de sotie, divortul depundu-se la judecatorie. Actiunea a fost redactata si depusa pt ei de 1 avocat, ... (vezi toată discuția)