Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... O.G 59
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

O.G 59

Stie cineva daca au aparut Normele metodologice de aplicare a O.G 59/2010?
Buna ziua !
Da. Avand in vedere prevederile O.G. 59/ 2010, art IV, conform caruia " in termen de 15 zile de la data intrarii in vigoare a prezentei ordonante de urgenta, Ministerul Finantelor Publice si Ministerul Administratiei si Internelor elaboreaza normele metodologice de aplicare, aprobate prin hotarare a Guvernului" si tinand cont de faptul ca ordonanta a intrat in vigoare la data de 01.iulie 2010, cele 15 zile au trecut .
Cu stima !