Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salarizarea personalului contractual cu SLD din ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salarizarea personalului contractual cu SLD din primarii

as dori grila de salarizare pentru personal contractual cu SLD din primaria municipului cu 20000 de locuitori,si de ce salariile nu sunt la nivelul functionarilor publici.
Buna ziua !
Le gasiti in anexa III/3 din Legea 330 / 2009 actualizata privind salarizarea unitară a personalului plătit din fonduri publice.
Cu stima !
In 2010 nu se aplica grilele prevazute de legea 330 (oricum, pentru personalul contractual se aplica anexa I/3 din lege, nu III/3 - rezervata functionarilor publici). Daca doriti sa va faceti o idee, va puteti uita pe Anexa 2b din OG 10/2008. De ce salariile pentru personalul contractual sunt mai mici decat cele ale fp...asta doar guvernul va poate raspunde.
Kyandra, moderator