Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum ne alegem un avocat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum ne alegem un avocat?

Va intreb fiindca din cate am citit exista onorarii orare (cat timp ii rapesti avocatului) , onorarii ca sa faca actiune si sa pledeze si onorarii de succes.

Fiecare avocat are propria viziune in functie de experienta sa .

Doresc un sfat in cazul ca nu doresc un avocat pledant , ci doar pentru a stabili strategia si a-mi da repere de redactare a actiunii,intampinarii, concluziilor scrise....., pe civil , cam cat m-ar costa si unde il gasesc?
fiecare avocat isi stabileste in mod liber onorariul sau, prin negociere cu clientul.
fiecare barou intocmeste tabloul avocatilor definitivi si stagiari de unde puteti afla mai multe detalii despre fiecare avocat in parte.
gasiti si aici pe forum,in tabloul avocatilor
Voi gasi o lista a vocatilor din Baroul Bucuresti . Ok
Dar daca unul imi cere pentru o cere 100 ron si altul 1000 de ron?
Poate ca subiectul e putin delicat , dar ....cred ca.... niste preturi intre un minim si un maxim ....poate le-as putea afla.