Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AJUTOR
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AJUTOR

Buna seara!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat...ce trebuie sa faca un asociat al unui SRL daca si-a schimbat numele prin casatorie, care sunt pasi de urmat pentru a fi in legalitate actele societatii??? (societatea are 2 asociati).
Va multumesc anticipat.
se depune cererea de inregistrare impreuna cu actul de identitate, certificat casatorie la registrul comertului.
Trebuie sa mergeti la Registrul Comertului de care apartineti si sa depuneti intr-un dosar din carton actele doveditoare de schimbare al numelui(certificatul de casatorie+ copie CI si o cerere care o completati acolo)
Mult succes ,
Va multumesc pentru raspunsul prompt.
Am avut o discutie cu cineva si imi spunea ca trebuie modificat si actul constitutiv al societatii si cu o hotarare AGA, pe langa celelalte ace doveditoare. Este adevarat?
asta doar la urmatoarele modificari pe care le veti face in societate.