Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA refacturare utilitati catre chiriasi
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

refacturare utilitati catre chiriasi

Buna ziua . Am si eu urmatoarea problema. Facturile la utilitati pentru consumul lunii iunie sunt emise de catre enel, apa-nova la 30.06.2010 cu tva 19%, iar eu astazi trebuie sa le refacturez catre chiriasii pe care ii am. Ce tva sa aplic 19 sau 24% ?
Va multumesc.
Nu au fost emise norme privind aplicarea retroactiva a cotei TVA asa ca veti aplica doar cota conform facturii...