Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare punct de lucru in Italia
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare punct de lucru in Italia

Un SRL din Romania vrea sa-si infiinteze un punct de lucru in Italia pentru ca ar vrea sa se supuna legilor fiscale din Romania (in perspectiva ca vor avea si angajati acolo).Vreau sa intreb ,daca ma poate ajuta cineva,cum se poate deschide acest punct de lucru in Italia si orice alte aspecte fiscale poate implica acest lucru.Multumesc mult.
Cu rugamintea de a avea un raspuns mai urgent.
trebuie sa aveti un spatiu in italia chiar si in baza unui contract de inchiriere sau comodat.
se intocmeste hotararea aga, act aditional si impreuna cu actele privind spatiul se depun la registrul comertului.
multumesc mult