avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare ca psiholog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare ca psiholog

buna ziua
sunt proaspat absolvent al facultatii de psihologie, as dori sa stiu daca ma pot angaja ca psiholog la o anumita firma

Cel mai recent răspuns: Mihail Hritcu , Consilier juridic 12:13, 23 Iulie 2010
Din cate stiu, pentru a putea intra in profesie trebuie sa faceti un fel de stagiatura pe langa un psiholog in functie, stagiatura dupa care dati un examen de, definitivat.
Totodata, trebuie sa va inscrieti/inregistrati in nu stiu ce organizatie a psihologilor la nivel national.
Abia dupa aceea puteti profesa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licența in drept fără stagiatura. buna ziua stimabililor. ... Andrei farcas Andrei farcas Licența in drept fără stagiatura. Buna ziua stimabililor. As avea o întrebare legată de procesul de după absolvirea facultății de drept. Din care știu ... (vezi toată discuția)
Se poate face stagiatura in uk ? vali_g vali_g Locuiesc in Marea Britanie si am terminat dreptul in Romania. In cazul in care sunt declarat admis la examenul de admitere ca avocat care sunt sansele de a ... (vezi toată discuția)
Decizie baroul bucuresti Katypetre Katypetre Buna seara! Numele meu este Dumitru Gabriela,am terminat facultatea de Drept la Brasov in iunie 2006. In toamna acelui an am dat examen la Barou in Bucuresti ... (vezi toată discuția)