Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare ca psiholog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare ca psiholog

buna ziua
sunt proaspat absolvent al facultatii de psihologie, as dori sa stiu daca ma pot angaja ca psiholog la o anumita firma

Din cate stiu, pentru a putea intra in profesie trebuie sa faceti un fel de stagiatura pe langa un psiholog in functie, stagiatura dupa care dati un examen de, definitivat.
Totodata, trebuie sa va inscrieti/inregistrati in nu stiu ce organizatie a psihologilor la nivel national.
Abia dupa aceea puteti profesa.