Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autoritate de lucru judecat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autoritate de lucru judecat

Am şi eu o întrebare:
- Dacă prin hotărâre la instanţa de fond excepţia lipsei de interes a fost unită cu fondul şi a fost admisă o altă excepţie şi anume excepţia tardivităţii introducerii acţiunii, iar după casare cu trimitere spre rejudecare , fară a se face vorbire de această excepţie în hotărârea de casare se mai poate invoca separat excepţia lipsei de interes ?
in principiu da.. avand in vedere ca nu cunoastem dosarul e cel mai bun raspuns ce il puteti primi