Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... INDEMNIZATIE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

INDEMNIZATIE COPIL

Cat mai este indemnizatia pentru copil? S-a redus ceva? La cea minima ma refer!!!:O
cea minimă e tot 600 ron
restul se reduce cu 15%, maxim 4000ron
Indemnizatia pentru cresterea copilului este in suma minima de 600 lei dar baza de calcul este 85% din media salariilor pe ultimele 12 luni, daca acestea se4 reduc automat se va reduce si indemnizatia dar nu mai putin de 600 lei