avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... INDEMNIZATIE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

INDEMNIZATIE COPIL

Cat mai este indemnizatia pentru copil? S-a redus ceva? La cea minima ma refer!!!:O
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 07:47, 25 Iulie 2010
cea minimă e tot 600 ron
restul se reduce cu 15%, maxim 4000ron
Indemnizatia pentru cresterea copilului este in suma minima de 600 lei dar baza de calcul este 85% din media salariilor pe ultimele 12 luni, daca acestea se4 reduc automat se va reduce si indemnizatia dar nu mai putin de 600 lei

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 118 - indemnizatie diminuata andromeda71 andromeda71 Sunt o mamica care primeste indemnizatia pentru crestere copil in valoare de 4000RON. Pentru luna iulie am primit suma de 3439RON. Intrebarea mea este daca ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Makedon Makedon Bună ziua! Soția mea urmează să nască în octombrie și aș dori să știu cum se calculează indemnizație de creștere pentru ... (vezi toată discuția)
Calcul pentru indemnizatie copil flory2v flory2v Buna ziua. Am o intrebare, referitor la calculul pentru indemnizatia pentru copil. Eu am venit realizat brut la servici de 1400 si venituri realizate din ... (vezi toată discuția)