Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act

mama are un dosar la judecatoria cornetu prin care cere anularea titlului de proprietate pe care il are in comun cu suurorile ei din care primaria branesti a omis sa scada pamantul adica curtea aferenta casei pe care le-a dobandit in urma succesiunii de la parinti si cu care surorile au fost de acord semnand.Termenul este de 20 ianuarie 2011, a facut memoriu de preschimbare a datei din motive medicale si de varsta la inceputul lunii dar nu aprimit raspuns;am vazut insa pe site-ul judecatoriei ca in data de 10 august dosarul se va afla in camera de consiliu ce insemna asta?Flori Drumea, fiica, multumesc.
Asa cum am mai spus, cererile de preschimbare termen se solutioneaza in camera de consiliu. Pe 20.08 se va stabili daca se preschimba sau nu termenul de judecata.
Succes.
adica, mama va sti dupa aceea ce sa stabilit, prezenta ei nu este abligatorie?
Prezenta partilor nu este obligatorie. Daca se admite preschimbarea va primi citatie pentru noul termen.
buna seara, am revenit,la tribunal am rezolvt, asteptam confirmarea insa de pe 20 ianuarie oare cat dureaza si ce urmeaza dupa aceea, prefectura?
flori drumea, utilizator
flori drumea a scris:

buna seara, am revenit,la tribunal am rezolvt, asteptam confirmarea insa de pe 20 ianuarie oare cat dureaza si ce urmeaza dupa aceea, prefectura?