Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act

Buna seara, acum ceva timp am intrebat despre problema mamei cu anularea titlului de proprietate care a fost acum pe 10 in camera de consiliu si azi a primit citatie pentru 21 octombrie tot in camera de consiliu de ce? ce urmeaza? in cat timp se va solutiona problema ei?multumesc
dati mai multe detalii!
am mai scris, vrand sa faca cadastru si intabulare curtii si casei pe care le are mostenire de la parti si semnaturile surorilor ei, mama a constatat ca, curtea adica vatra , mostenita a ramas prinsa in totalul de teren din camp si pe care il detine impreuna cu surorile; gresala a fost a primariei, avem declaratia de la primarie, istoricul de rol fiscal, tot, termen in ianuarie, am facut memoriu din motive medicale si am cerut o data mai recenta, pe 10 acum dosarul a ajuns i camera de consiliu, a primit citatie si o alta data 21 octtombrie.
si mama dvs a dat in judecata primaria pt anularea titlului de proprietate? la ce camera de consiliu va referiti?
mama este din Branesti, dosarul este la Judecatoria Cornetu, iar numarul dosrului ei nu era pris in sedinat vreunui complet de judecata ci scri camera de consiliu ora 12.
poate se va discuta in camera de consiliu o cerere de preschimbare de termen. insa actiunea dansei se va judeca in sedinta publica exact cum prevede codul de procedura civila.