Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sunt cercetat pentru talharie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sunt cercetat pentru talharie

buna,ma numesc mihai,am 18 ani si sunt cercetat pentru talharie si distrugere.cand am facut fapta aveam 17 ani,eram sub influenta alcoolului si sunt l prima fapta penala.ce credeti am ceva sanse s scap cu suspendare?specific ca am inapoiat tot ce s-a furat.am fost mai cu un baiat,el a fost major si a fost pe timpul noptii
mihaiosu, utilizator
sanse 50 % ...
depinde ce fel de talharie ai comis...adik circumstantele in care ai comis-o
adik din ce punct de vedere?ce fel de talharie?
Daca esti cercetat pentru o talharie care a avut consecinte deosebit de grave sau a avut ca urmare moartea victimei, in mod sigur nu vei primi o pedeapsa cu suspendarea (la asta se referea colegul meu). Depinde de formele agravate ale infractiunii.
victima a avut nevoie doar d 3 sau 4 zile d ingrijire medicala...eu am recunoscut absolut tot in declaratii,dar tovarasul meu a incercat s minta in avantajul lui.declaratiile mele corespund perfect cu ale victimei.instanta va avea loc in 15 septembrie si nu stiu ce sa fac pana atunci....sincer as pleca din tara..dar cred ca consecintele is cu mult mai grave?:(
mihaiosu, utilizator