Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii OG 13/2010 privind scutirea de la plata CAS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

OG 13/2010 privind scutirea de la plata CAS

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum se aplica OG 13/2010 privind scutirea de la plata contributiilor catre stat in cazul meu: sunt angajata de pe 1 martie 2010 cu salariul min garantat de 1200 lei(studii superioare) si beneficiez de OG 13/2010.Contabila sustine ca atat angajatorul trebuie sa cotizeze la stat pentru diferenta de la salariul min garantat de 600 lei pana la cel de 1200 cu care sunt eu angajata cat si eu ca angajata sunt obligata sa platesc contibutiile pentru sanatate, somaj, pensie si impozit pe venit.......!
Eu am inteles ca OG 13/2010 scuteste timp de 6 luni de toate contributiile, asa e?
Multumesc
Da asa este,dar doar pentru salarul de 600lei..
Contabila v-a spus bine..:(