avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PROCEDURA GARANTIE ANGAJATOR
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PROCEDURA GARANTIE ANGAJATOR

VREAU MAI CONCRET SA STIU IN CAZUL INSOLVENTEI UNEI SOCIETATII CUM PROCEDEAZA ANGAJATORUL CU GARANTIA ANGAJATULUI CARE ESTE TRANSFERAT PE O SOCIETATE NOU INFIINTATA ,SI NU MAI PRIMESTE NICI UN LEU DIN BANII OPRITI IN CONDITIILE IN CARE EL NU ARE NICI O DATORIE CATRE EX.ANGAJATORUL.

Alte discuții în legătură

Falimentul libra_y2005 libra_y2005 IN CAZUL IN CARE O SOCIETATE COMERCIALA DECLARA FALIMENT, IN CE CONDITII SE POT RECUPERA SALARIILE RESTANTE PE CARE ACEASTA LE DATOREAZA ANGAJATILOR SAI? CARE ... (vezi toată discuția)
Executarea silita pt administratorul (actionar majoritar) unei s.c. BrianF BrianF Am nevoie de mare ajutor. Am împrumutat o persoana cu o suma X, și am încheiat la notar un act care spune\"...de comun acord am hotărât sa nu ... (vezi toată discuția)
Actiuni - firma aflata in insolventa salariat salariat Am actiuni la Asociatia de Salariati a unei societati comerciale aflata in insolventa. Nu stiu daca aceste actiuni au vreo valoare. Fiecarui salariat i s-a ... (vezi toată discuția)