Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Urgent, decontare intr-un cont gresit.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Urgent, decontare intr-un cont gresit.

Intrebarea mea este , daca ai depus o suma de bani intr-un alt cont decat cel care trebuia, exista posibilitatea sa-ti recuperezi banii?
Daca da, care sunt pasii pe care ar trebui sa-i urmez pentru a-mi recupera banii?

Multumesc si astept un raspuns cat mai urgent posibil!
afli al cui e contul. daca ai noroc si e de treaba, ii trimiti un fax, ii spui despre ce e vorba si il rogi frumos sa iti restituie suma.

daca nu, il dai in judecata pentru plata nedatorata/ imbogatire fara justa cauza, dupa ce ai facut concilierea prealabila.