avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... solutia dosarului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

solutia dosarului

imi puteti indica site-ul pe care se poate verifica on-line solutia unui dosar? ( ecris?)
In cazul il care se formuleaza apel, recurs impotiva acestei solutii, numarul de dosar ramane acelasi sau se atribuie un alt numar de catre instanta superioara?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:19, 3 Septembrie 2007
Pt. solutia dosarului: ecris. Dar cel mai sigur e sa vezi condica, se intampla sa nu fie acelasi rezultat pe net ca la condica:O
www.just.ro si clik pe "Portalul instantelor de judecata".

imi puteti indica site-ul pe care se poate verifica on-line solutia unui dosar? ( ecris?)
In cazul il care se formuleaza apel, recurs impotiva acestei solutii, numarul de dosar ramane acelasi sau se atribuie un alt numar de catre instanta superioara?

La instanţa de apel şi la instanţa de recurs se formează un nou dosar la care se ataşează separat dosarul primei instanţe şi, după caz, al instanţei de apel. Asadar vor avea un nou numar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat dureaza primirea numarului de dosar depus la tribunal Elena1201 Elena1201 Buna ziua, I-am cerut avocatului meu sa-mi comunice nr-ului dosarului depus de dansul la tribunal, pentru a-l putea verifica si eu pe portalul justitiei. ... (vezi toată discuția)
Cum se face pentru repunere pe rol proces.? - un proces a fost ... oanaportar oanaportar cum se face pentru repunere pe rol proces.? - un proces a fost suspendat cât s-a judecat alt proces - procesul judecat a fost câștigat - acum trebuie ... (vezi toată discuția)
Verificare dosar eu777 eu777 Buna Ziua! Cum pot verifica solutia data intr-un dosar in Spania? Exista acolo un portal ca cel de la noi cu toate instantele sau ceva asemanator? Ma ... (vezi toată discuția)