avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... pot infiinta i.i. daca detin un certificat de ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

pot infiinta i.i. daca detin un certificat de producator agricol ?

nu am nicio calificare, am un certificat de producator agricol, pot sa-mi infiintez o intreprindere individuala ?
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 23:32, 28 Iulie 2010
Se poate.
Aveti o calificare: sunteti producator agricol, stiti sa produceti in agricultura.
Este o calificare ca oricare alta.
Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat eco21 eco21 o intreprindere individuala care are ca obiect de activitate - cultivarea legumelor- si este la norma de venit, se incadreaza la exceptiile privind utilizarea ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma si fonduri pentru dezvoltare tothy tothy Buna ziua! Am 20 de ani si as dorii sa infiintez o firma cu sere de flori. Am un teren de cca. 20mp la tara. Ce am de urmat pentru a infiinta firma? Eventual ... (vezi toată discuția)
Vanzare produse pfa agricol cu norma de venit androceul1948 androceul1948 BUNA SEARA, Daca am un PFA agricultura cu norma de venit si nu am calificare pentru vanzarea de produse agricole ;cum pot sa-mi vand produsele agricole ale ... (vezi toată discuția)