avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA ce tva se aplica pentru discount-urile de volum ?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

ce tva se aplica pentru discount-urile de volum ?

Pentru semestrul I 2010 trebuie sa facturam in luna iulie un discount de volum. Intrebarea mea este care este cota de tva ce va fi trecuta pe factura?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Petro27 , utilizator 14:01, 29 Iulie 2010
24%
Faptul generator a intervenit in semestrul I, conform Codului Fiscal art. 134 alin.1, deci nu ar trebui 19%?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tot despre tva emil6702 emil6702 In cazul livrarilor continue de bunuri sau servicii, cum ar fi energia, gazele, apa, cum se va factura pt situatia cand livrarea cuprinde o perioada dinainte ... (vezi toată discuția)
Facturare diferenta de tva lauravaleria lauravaleria Buna seara, va rog sa ma ajutati si pe mine in lamurirea unei probleme: in luna iunie 2010 am primit ultima factura de leasing pt un autovehicul; factura ... (vezi toată discuția)
Tva factura regularizare electrica. Soleirolia Soleirolia Am primit recent factura de regularizare pt. energie electrica pe perioada februarie-august 2010 (precedentele facturi inregistrand un consum estimat). As dori ... (vezi toată discuția)