Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA ce tva se aplica pentru discount-urile de volum ?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

ce tva se aplica pentru discount-urile de volum ?

Pentru semestrul I 2010 trebuie sa facturam in luna iulie un discount de volum. Intrebarea mea este care este cota de tva ce va fi trecuta pe factura?
Multumesc!
24%
Faptul generator a intervenit in semestrul I, conform Codului Fiscal art. 134 alin.1, deci nu ar trebui 19%?