avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Hai sa jucam fazan :)
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Hai sa jucam fazan :)

Salut. Sunt nou pe acest forum si ma gandeam ca poate fac rost de niste prieteni daca reusim sa ne cunoastem mai bine. Am citit cateva zeci de mesaje din forum si ma declar incantat de ce faceti voi aici.

Hai sa jucam fazan, zic. :)

Regulile sunt simple:
1. Cel care incepe spune un cuvant
2. Altcineva spune un cuvant care incepe cu ultimele doua litere din cuvantul anterior.
3. Nu avem voie sa inchidem jocul din al doilea cuvant spus. Deci inchiderea se poate face numai dupa al treilea cuvant.
4. Cand consideram un cuvant ca fiind inchis pentru urmatorii jucatori, cineva spune un alt cuvant si o luam de la capat.

In cazul in care mai multi useri posteaza simultan cuvinte incepand cu aceleasi doua litere , cuvantul care urmeaza sa fie luat in considerare va fi din ultimul mesaj postat .

Sa instituim inca ceva in plus.
Cel care inchide, facandu-ne "fazan", sa inceapa prin acel mesaj o noua serie, postand si un al doilea cuvant.
www.avocatnet.ro/content/for...


Daca aveti si alte idei, le integram rapid in joc.

Cum vi se pare?

Zic eu primul cuvant: popandau =D>

Reguli stabilite în data de 24 mai 2014:
-nu se mai utilizează interjecțiile;
-dicționarul stabilit ca sursă comună este dexonline.
Ultima modificare: Vineri, 24 Ianuarie 2020
Gabriela Pintea, Consilier juridic
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
oracol
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
olan
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
anaerob
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
obuz
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
uzura

Alte discuții în legătură

Topic fazan redeschis cyan cyan am citit cu interes mesajul Dnei Gabrielle Monique privind inchiderea temporara a topicului fazan. in primul rand sunt de acord cu motivatia ca forumul ... (vezi toată discuția)
Aveti idei de alte jocuri pe care le putem juca in forum? hoinarescu hoinarescu Am vazut pe alte forumuri ca au inventat tot felul de jocuri cu cuvinte si numere. Aveti idee de astfel de jocuri? Haideti sa mai gasim jocuri pe care sa le ... (vezi toată discuția)
Îngrãdirea libertãþii de exprimare - dreptul la petiþionare dienuta2000 dienuta2000 Sustinerea echipei ce a pus bazele jocului online CONQUIZTADOR, demisa incorect si unilateral 01/05/2008 13:01:10 destinatar: Pro TV SA Solicitam Pro ... (vezi toată discuția)