Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Hai sa jucam fazan :)
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Hai sa jucam fazan :)

Salut. Sunt nou pe acest forum si ma gandeam ca poate fac rost de niste prieteni daca reusim sa ne cunoastem mai bine. Am citit cateva zeci de mesaje din forum si ma declar incantat de ce faceti voi aici.

Hai sa jucam fazan, zic. :)

Regulile sunt simple:
1. Cel care incepe spune un cuvant
2. Altcineva spune un cuvant care incepe cu ultimele doua litere din cuvantul anterior.
3. Nu avem voie sa inchidem jocul din al doilea cuvant spus. Deci inchiderea se poate face numai dupa al treilea cuvant.
4. Cand consideram un cuvant ca fiind inchis pentru urmatorii jucatori, cineva spune un alt cuvant si o luam de la capat.

In cazul in care mai multi useri posteaza simultan cuvinte incepand cu aceleasi doua litere , cuvantul care urmeaza sa fie luat in considerare va fi din ultimul mesaj postat .

Sa instituim inca ceva in plus.
Cel care inchide, facandu-ne "fazan", sa inceapa prin acel mesaj o noua serie, postand si un al doilea cuvant.
www.avocatnet.ro/content/for...

Daca aveti si alte idei, le integram rapid in joc.

Cum vi se pare?

Zic eu primul cuvant: popandau =D>

Reguli stabilite în data de 24 mai 2014:
-nu se mai utilizează interjecțiile;
-dicționarul stabilit ca sursă comună este dexonline.
Gabriela Pintea, Consilier juridic
oracol
olan
anaerob
obuz
uzura